Το «τρίτο» ημίχρονο από το Τρίκαλα – ΑΕΛ

Η ΑΕΛ νίκησε με 1-0 τα Τρίκαλα στο γήπεδο Ελευθεροχωρίου Τρικάλων, σε εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε για την ΑΕΛ στο 49ο λεπτό, μετά από πάσα του Πινακά ο Δάκτυλας με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το φιλικό παιχνίδι σφύριξε ο Λάμπρος Μπεκιάρης με βοηθούς τους Αντώνη Διπλάρη και Γιώργο Στεφανή, όλοι του Συνδέσμου Καρδίτσας.

Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης): Γκάρας (62′ Αρμαντο), Ντιαλόσι (73 Κατσαντώνης), Ευθυμίου (46 Λίτσιος), Νιάρος (73′ Κλεμέντε), Παπαγεωργίου (53′ Λαζαριδης), Πέλκας (53 ‘ Χατζηκωνσταντινου) Πιαστόπουλος (53′ Γκοσέρ), Σκόνδρας (73′ Λαμπίρης), Σουλιώτης (53′ Ζώγκος), Σταματής (53′ Ποζατζίδης), Στεφανίδης (53′ Νικλητσιώτης).

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Μπάγιτς, Μπέρτος, Φιλίπ, Μιχαήλ, Ηλιάδης, Κοτσιανούλης, Γκαζάλ, Γλυνός, Μιλοσάβλιεβιτς, Τρούγιτς, Παπάζογλου.

Αγωνίστηκαν ακόμα για την ΑΕΛ: Νάγκι (81′ Σουλούκος), Ηλιάδης, Μούζεκ, Χαλάτσης, Λουφάκης, Μαϊδανός, Βινίσιους, Ζαχαράκης (73’ Στοΐνοβιτς), Δάκτυλας, Τόρζε, Πινακάς.

To Best Of Larissa σας παρουσιάζει το τρίτο ημίχρονο του αγώνα μέσα από το φωτογραφικό φακό του: